Ćwiczenia mięśni kegla na szkolnym w-fie? Myślisz, że to niemożliwe?


Twoja córka jest nastolatką? Zobacz co możesz dla niej zrobić aby wzmocnić jej mięśnie. W końcu tyle jeszcze przed nią życiowych ról.

A gdyby od najmłodszych lat uczyć dziewczynki jak dbać o mięśnie dna miednicy? Zaczynać trening, gdy tkanki organizmu są zdrowe, silne i jędrne?

Przy takim starcie o wiele łatwiej odnieść sukces. Problemy związane z nietrzymaniem moczu i innymi schorzeniami wynikającymi z osłabienia mięśni dna miednicy dotykają 50% kobiet i 5 % mężczyzn od 20 roku życia wzwyż. Nie pozwól by Twoje dorosłe dziecko dołączyło do tej grupy.

System zapobiegania jest prosty

Niestety mięśnie dna miednicy (w skrócie MDM) to grupa mięśni całkowicie pominięta na zajęciach wychowania fizycznego w szkole i na uczelni. O tym małym gabarytowo, ale "wielkim” w swoich możliwościach działania, mięśniowo-ścięgnistym "hamaku” zaczynamy myśleć dopiero jako dorośli, samodzielni ludzie doświadczeni przez różne dolegliwości - od nietrzymania moczu i gazów, przez bolesne stosunki, po wypadanie narządów rodnych.

Nie pozwól by Twoje dziecko w przyszłości dołączyło do 4 mln Polaków borykających się z nietrzymaniem moczu spowodowanym osłabieniem mięśni dna miednicy.


Niezwykle ważne jest by dziewczyny rozumiały jak kluczowe jest zadanie tych mięśni, by usłyszały o nich od rodziców i wychowawców, a od nauczycieli wychowania fizycznego otrzymały w odpowiednim momencie wskazówki dotyczące regularnego treningu.

Rola MDM to podtrzymanie narządów miednicy mniejszej, zapewnienie kontroli naszej fizjologii i odczuć sfery życia seksualnego. To w końcu także stabilizacja miednicy, stawów biodrowych i kręgosłupa związnych z tym jak stoimy, siedzimy, leżymy. Jednym słowem, przez całe życie, każdego dnia dziewczynki, które wyrosną na kobiety, będą żyły z konsekwencjami tego, jak dbano o rozwój ich mięśni dna miednicy.

Równouprawnienie dla Mięśni Dna Miednicy!

Wierzymy, że w idealnej szkole na lekcjach w-f nauczyciele traktują mięśnie dna miednicy na równi z innymi grupami mięśni. Dzięki temu u progu swojego dojrzałego życia (od momentu gdy zaczyna się okres dojrzewania) młodzi ludzie mogą poddać się systematycznemu, świadomemu treningowi. Statystyki mówią, że większość osób w wielu 16-18 lat nie wie o istnieniu tej grupy mięśni. Nie ma się co dziwić, skoro nie wspomina się o nich na lekcji anatomii, biologii czy wychowania fizycznego.

Pamiętaj MDM to także profilaktyka dbania o prawidłową sylwetkę, ten temat jest bardzo bliski szkolnej codzienności osób w wieku dojrzewania. To doskonały punkt wyjścia do rozmowy na temat funkcji mięśni dna miednicy. 

Aktywne dzieci pod szczególną ochroną

Trening mięśni dna miednicy jest szczególnie ważny dla młodzieży uprawiającej intensywnie lub zawodowo sporty, takie jak min. koszykówka, piłka ręczna, siatkówka czy lekkoatletyka. Trening mięśni dna miednicy uczy świadomego skurczu mięśni poprzedzającego wzrost ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej. Obejmuje nie tylko wzmocnienie, usprawnienie, przywrócenie funkcji struktur mięśni, ale także usprawnienie całego systemu tłoczni brzusznej i układu oddechowego, wyrównanie napięć mięśni w obrębie bioder, kończyn dolnych i kręgosłupa, a także poprawę sprawności ogólnej i postawy ciała.


Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej