Dlaczego mężczyzna powinien ćwiczyć mięśnie kegla?
Bóle dolnego odcinka kręgosłupa, problemy z prostatą, zaburzenia potencji, nietrzymanie moczu. To problemy mężczyzn z osłabionymi mięśniami kegla.
Ważne jest, aby te mięśnie były u mężczyzny sprawne całe życie. Osłabia je stres, nadwaga, częste zaparcia, przewlekły kaszel, regularne dźwiganie ciężkich rzeczy.
Ich zły stan prowadzi do bólu dolnego odcinka kręgosłupa, problemów z prostatą, zaburzeń potencji i erekcji a po usunięciu prostaty pojawia się często problem nietrzymania moczu.
Co to są mięśnie dna miednicy zwane potocznie mięśniami kegla?
To cichy sprzymierzeniec męskości. Mięśnie, których nie widać, a które odpowiadają także za funkcje seksualne. Dno miednicy składa się z warstw mięśni i innych tkanek. Te warstwy rozpięte są jak hamak od kości ogonowej z tyłu do kości łonowej z przodu. Mięśnie dna miednicy (MDM) powinny być mocne i sprężyste, ponieważ to na nich opierają się narządy wewnętrzne. Cewka moczowa oraz odbyt przechodzą przez mięśnie dna miednicy. Dlatego mięśnie kegla u mężczyzn pomagają kontrolować mocz oraz stolec, odgrywają również ważną rolę w funkcjach seksualnych. Silne i zdrowe pomogą zapobiec bólowi z obrębie miednicy, wspomogą leczenie zarówno bólu jak i braku czucia.
Ćwiczenia mięśni kegla nie tylko dla kobiet
Większość mężczyzn słyszała kiedyś o mięśniach Kegla w kontekście kobiet, porodów czy seksu. O mięśniach dna miednicy u mężczyzn jednak mało się mówi. A przecież są ważnym elementem siatki mięśniowej i odpowiadają za wiele funkcji zdrowotnych, a pośrednio za pewność siebie i dobre samopoczucie. Mocne mięśnie dna miednicy chronią męzczyznę przed problemami nietrzymania moczu i stolca, kłopotami z erekcją i przedwczesnym wytryskiem. Ćwiczenia mięśni kegla dla mężczyzn są niezwykle ważne przy rehabilitacji po chirurgii prostaty.Jeśli chcesz poznać sprzęt rehabilitacyjny niezbędny w rehabilitacji po zabiegach prostaty, nietrzymaniu moczu lub problemach ze wzwodem - wejdź do naszego sklepu pelvicashop.pl