Lato, lato czeka!

Gdy temperatura powoli zaczyna się wzrastać, zaczynamy myśleć o lecie. Zwykle wtedy pojawia się panika, czy damy radę osiągnąć  "idealne ciało" zanim dotrzemy na plażę. Bez względu na to czy chcesz dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym, czy po prostu czuć się dobrze i zdrowo - właściwa zdrowa dieta i naturalnie ćwiczenia są tutaj kluczowe. 

Robisz przysiady, planki, wyciskasz na siłowni zalewając się potem, ale wiesz jak ważne są budowane teraz mięśnie, o których zapominasz w zimie, a one nagle domagają się uwagi gdy przygotowujesz się do lata.

Mięśnie dna miednicy

Twoje mięśnie dna miednicy również potrzebują ćwiczeń, tak jak każdy inny mięsień w twoim ciele. I tak jak na przykład twoje bicepsy, pośladki czy "kaloryfer" na brzuchu, im ciężej pracujesz, tym stają się silniejsze. Nawet nie wiesz jak na co dzień mięśnie dna miednicy ciężko pracują. Nawet tego nie zauważasz. Wspierają WSZYSTKIE narządy miednicy, kontrolują pęcherz moczowy i jelita, a nawet mogą zwiększyć wrażenia podczas zbliżeń intymnych.

Jak można wypracować silniejsze dno miednicy?

Prawdopodobnie słyszałeś o "treningu mięśni Kegla", ale niekoniecznie wiesz, jak to zrobić. Możesz wykonać ćwiczenie Kegla, kiedy prawidłowo skurczysz mięśnie dna miednicy. Ale to nie jest takie proste, jak się wydaje. 1 na 2 kobiety wykonuje nieprawidłowo ćwiczenie Kegla, naciskając na dno miednicy, zamiast ciągnąć je w górę.

Zamiast tego staraj się ścisnąć mięśnie wokół odbytu i pochwy i pociągnij w górę do brzucha.

Niestety, niektóre kobiety nie są w stanie wykonać skutecznego skurczu - ale w tym miejscu wchodzi Educator. Ćwicząc z Educatorem dowiesz się czy dobrze dźwigasz mięśnie, czy skurcz, który wykonujesz jest efektywny.

Jak już nauczysz się skurczu chcemy Cię zachęcić do bardziej zaawansowanych sprzętów do treningu- szczególnie sond z biofeedbeakiem, które mają połączenie z twoim smartphonem i na telefonie pokazują Ci cały plan twoich ćwiczeń. To połączenie treningu z zabawą a na zakończenie masz też okazję w trybie wibracji te mięśnie zrelaksować.

Jakie są zalety ćwiczeń Kegla?

Wzmocnienie dna miednicy pomaga zachować zdrowe i silne ciało.

Ćwiczenia pomagają także:

·      Zmniejszając małe gubienia i nietrzymanie moczu

·      Wzmacnia dno miednicy i dzięki temu nie ma problemów z wypadaniem narządów po menopauzie

·      Ułatwiają poród

·      Poprawiają orgazmy

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej