Seksualność a Mięśnie Dna Miednicy

Ćwicząc mięśnie dna miednicy jesteśmy w stanie przywrócić pełną sprawność seksualną, kontrolę nad własnym ciałem i szansę na znaczną poprawę przyjemności płynącej z seksu.

Od dawna, w niektórych kulturach Dalekiego Wschodu, młode dziewczęta uczone są przez swoje matki napinania i rozluźniania mięśni dna miednicy. Systematyczne ćwiczenia pozwalają utrzymywać mięśnie w doskonałej kondycji.

W zachodnich społecznościach brakuje tradycji ćwiczenia mięśni dna miednicy. Młodych kobiet nikt nie uczy prawidłowego wykonywania skurczów tych mięśni. Temat niezwykle rzadko jest poruszany przez matki, a prawie nigdy na zajęciach wychowania fizycznego czy przez ginekologów. 

Dlaczego powinniśmy ćwiczyć MDM?

Kobieta, która regularnie ćwiczy będzie miała satysfakcję z seksu przez długie lata, gdyż sprawne i ukrwione mięśnie dnia miednicy wpływają nie tylko bezpośrednio na zadowolenie z seksu ale również na siły witalne i pewność siebie. Z kobiet zadowolonych i spełnionych bije blask i siła, która bez względu na wiek sprawia, że kobieta postrzegana jest jako wyjątkowa i niezwykle atrakcyjna. Regularne ćwiczenia mięśni dna miednicy znacznie poprawiają jakość życia seksualnego, zwiększając intensywność doznań u obojga partnerów. Im słabsze mięśnie dna miednicy, tym mniejsze odczucia i kobiecie trudniej jest osiągnąć orgazm.

U mnie już jest późno na zmiany...

Nigdy nie jest za późno! Większość związków godzi się jednak na „nijakość” i obniżenie standardów. Kobiety często zakładają, że jak wagina z czasem staje się luźna, najczęściej po urodzeniu dzieci, to tak już ma być. Mężczyźni również cierpią z tego powodu, mają słabsze erekcje, mniej odczuwają podczas stosunku. Tymczasem ćwicząc mięśnie dna miednicy jesteśmy w stanie przywrócić pełną sprawność seksualną, kontrolę nad własnym ciałem i szansę na znaczną poprawę przyjemności płynącej z seksu. Dzięki ćwiczeniom mięśnie stają się bardziej zwarte a co za tym idzie pochwa staje się ciaśniejsza. Przy penetracji odczuwamy więcej przyjemności, bo ścianki pochwy ściśle otulają penisa. Orgazmy przy intensywnie kurczących się mięśniach są dla obu stron bardziej satysfakcjonujące.

Do dzieła!

Tutaj znajdziesz ćwiczenia mięśni dna miednicy

Tutaj poczytasz i kupisz sprzęt polecony przez specjalistów wspomagający ćwiczenia


Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej