Trening MDM dla chorych na Parkinsona
Zażywanie leków i zabiegi chirurgiczne to nie jedyne metody pomagające osobom chorującym na Parkinsona w problemie nietrzymania moczu.
Farmakologia i chirurgia to nie wszystko, co chorzy na Parkinsona mogą zrobić, by zwalczyć problem nietrzymania moczu. Rehabilitanci uroginekologiczni radzą, by jak najszybciej rozpocząć zmaganie się z chorobą włączając do swojego planu dnia trening mięśni dna miednicy.
Przyczyny i powikłania
Problemy z utrzymaniem moczu u osób chorujących na Parkinsona wynikają ze stopniowego wyniszczania przez chorobę układu nerwowego. Mogą one przybrać postać zwiększonej częstotliwości opróżniania pęcherza, nagłego parcia na pęcherz lub nietrzymania moczu. Ignorowanie problemu może mieć poważne następstwa, jak chociażby niewydolność nerek wynikająca z zalegania moczu w pęcherzu moczowym i cofania się moczu poprzez moczowody do nerek. Problemy związane z układem moczowym u osób chorych na Parkinsona mogą znacznie obniżać komfort i długość życia.
Jak skutecznie walczyć z problemem?
Podstawą leczenia nietrzymania moczu u osób chorych na Parkinsona jest zawsze farmakologia. W najostrzejszych przypadkach wykonuje się także zabiegi chirurgiczne. Doskonałym wsparciem terapii z użyciem leków jest trening mięśni dna miednicy i stymulacja neuromięśniowa. Mięśnie dna miednicy kontrolują pracę układu moczowego. Dzięki nim wypróżniamy się według naszej woli, a nie w momencie, gdy dojdzie do przepełnienia pęcherza. Wzmacnianie MDM jest niezwykle ważne u osób chorych na choroby neurologiczne. Stanowi skuteczne oręże w walce z wstydliwym problem i podnosi jakość codziennego życia.
Elektrostymulacja - zobacz czym jest leczenie elektrostymulatorem. Wejdź na pelvicashop.pl