Życie seksualne po urodzeniu dziecka-przeczytajcie to w parze!

Pomimo, że lekarze twierdzą, że seks penetrujący możliwy jest już sześć tygodni po porodzie, to około 50% mężczyzn twierdzi, że spodziewa się seksu dużo wcześniej. Z drugiej strony, ponad 60% % kobiet twierdzi, że nie spodziewa się seksu wcześniej niż po kilku miesiącach po urodzeniu, najczęściej dlatego, że pamięć bólu powoduje iż boją się podjąć współżycie w obawie przed bolesną penetracją.

Podczas ciąży i porodu dochodzi do zmian fizycznych, szczególnie pochwy, kontroli pęcherza i dna miednicy, do przemian hormonalnych i emocjonalnych, nic dziwnego, że wielu kobietom trudno jest ponownie uprawiać seks wkrótce po urodzeniu.

Proponujemy kilka sposobów, które pomogą Ci poczuć się na nowo atrakcyjną fizycznie i silną emocjonalnie, tak abyś z radością rozpoczęła poporodowe życie seksualne.

1. Zadbaj o siebie

Dobra dieta i ćwiczenia. Jeśli masz okazję uczestniczenia w treningach z kobietami, które są w takim samym okresie życia co Ty, dodatkowo uzyskasz od nich wsparcie i przekonasz się, że nie jesteś sama ze swoimi lekami i wątpliwościami. Takie spotkania i ćwiczenia fizyczne zwiększą poziom dopaminy i testosteronu w Twoim organizmie, które są kluczowymi hormonami dla zwiększenia popędu seksualnego.  

2. Rozpieszczaj się

Poproś swojego partnera lub kogoś bliskiego o opiekę nad dzieckiem, abyś mogła uzyskać niezakłócony "czas tylko dla siebie". Pamiętaj, że dokonałaś czegoś naprawdę wyjątkowego - zaprosiłaś na świat nową żywą istotę, więc dlaczego nie miałabyś prawa dać sobie trochę przyjemności i nagrodzić siebie za ten ogromny wysiłek? Zrób dla siebie coś co sprawi Ci przyjemność, zrelaksuje Cię oraz nagrodzi za wykonaną pracę.

3. Połącz się ponownie ze swoim ciałem

Relaksujące kąpiele to świetny sposób na ponowne poznanie mapy swojego ciała. Oczywiste jest, że podczas ciąży oraz po porodzie ciało kobiety ulega przeobrażeniu. Czasami zmiany, które obserwujesz w swoim ciele nie do końca akceptujesz. Pamiętaj, abyś nie była dla siebie zbyt surowa. Twoje ciało dokonało ogromnego wysiłku, jest teraz ciałem nie tylko kobiety ale też matki, zaakceptuj je i pokochaj na nowo. W takiej obserwacji czasami pomaga relaksująca kąpiel, zapalenia świec, puszczenie ulubionej muzyki, wlanie do wanny ulubionych olejków eterycznych i odpoczynek. Róża i jaśmin są znane jako afrodyzjaki, które dodatkowo pomagają ożywić Twoje libido.

4. Przyjemność

Spraw, by te kąpiele w łazience były niezwykle przyjemne dzięki odkrywaniu na nowo siebie i masowaniu łechtaczki - możesz sobie pomóc wodoodpornym wibratorem. Osiągnięcie orgazmu pomoże twojemu poporodowemu życiu seksualnemu, gdy twoje ciało uwolni wszystkie ważne "szczęśliwe" hormony!

5. Ćwicz mięśnie Kegla

Pelvica zachęca kobiety aby trenowały mięśnie dna miednicy, ponieważ przez treningi wzmocnią kontrolę pęcherza, sprawiają, że rozciągnięta po porodzie pochwa stanie się bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. Kobiety, które regularnie trenują dno miednicy, zgłaszają, że ich orgazmy są silniejsze.

6. Umów się z partnerem na randkę!

80% mężczyzn twierdzi, że ważne jest dla nich, aby mieli po urodzeniu dziecka czas tylko dla siebie ze swoja partnerką. Więc upewnij się, czy poświęciłaś czas nie tylko na pielęgnowanie dziecka ale też na swój związek. Umów się z partnerem na randkę!

Jeśli masz taką możliwość, znajdź kogoś, kto zaopiekuje się twoim dzieckiem i ciesz się czasem spędzonym tylko ze swoim partnerem, poświęcając pełną na dotyk skóry do skóry (nawet trzymając się za ręce!). Fizyczny dotyk uwalnia oksytocynę, "hormon wiążący", aby pomóc ci połączyć się ze sobą.

7. Użyj lubrykantu

Po porodzie poziom estrogenów i progesteronu spada, co może powodować suchość pochwy. Nie ma się czym martwić ani wstydzić. Istnieje szereg środków do masażu, które można włączyć do seksu po to aby ostatecznie wśliznąć się w najlepszy seks życia po porodzie.

8. Nie spiesz się

Co najważniejsze, nie spiesz się. Każdy jest inny, więc nie czuj presji, by robić cokolwiek, na co nie jesteś gotowa. Poświęć ten czas, aby pozwolić sobie na nowe formy zmysłowości i połączenia ze sobą i swoim partnerem. Pozwól się dopieszczać innymi sposobami i ciesz się, gdy nadejdzie czas!

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej